Чи був Пабло Неруда справді вбитий?

 

Видатного чілійського поета, лауреата Нобелівської премії з літератури, досі пам'ятають не лише завдяки прекрасній поезії, але й через скандал, що має політичні ознаки. У Чілі другий рік тривають дискусії чи був Пабло Неруда отруєний режимом Піночета чи ні. 

 Пабло Неруда помер через тиждень після військового перевороту у Чілі 1973 року. Поет був визнаний одним із найзапекліших ворогів режиму Піночета. Він помер від раку передміхурової залози, проте, як два роки тому ствердив його водій та охоронець Мануель Арайя, за тиждень до еміграції до Мексики, поет мав візит до лікаря.

Арайя стверджує, що Пабло Неруда отримав ін'єкції, які дуже швидко призвели до поганого самопочуття поета. Вже другий рік триває запекла дискусія чи варто робити ексґумацію тіла поета. Справа ускладнюється щей й суто технічним фактором - на місці захоронення досить багато ґрунтових солоних вод. Визначенням причин смерті займатимуться спеціалісти з США, Індії, Швеції та Швейцарії.

Пабло Неруда запам'ятався світові не лише чудовими ліричними віршами, але й гострою ліво-радикальною поезією, що досі високо цінується серед мільйонів шанувальників.

 

За матеріалами Afronbladet.